9 patarimai, kaip savo terasoje surengti geriausią vakarėlį

9 patarimai, kaip savo terasoje surengti geriausią vakarėlį

Šis straipsnis subalansuotas tiems, kurie gyvena draugiškoje kaimynystėje 🙂

O jei rimtai, tai įsibėgėjus vasarai, visi ima svajoti apie ilgus vakarus lauke su draugais. Tad atėjus savaitgaliui, vieni prisikrauna pilną automobilio bagažinę piknikui reikalingų daiktų ir traukia į gamtą, o kiti puošiasi ruošiasi ir vakarų leisti keliauja į lauko kavines miesto centre. Bet, mieli terasų ir balkonų savininkai, ar kada pagalvojote, kad jums nereikia niekur toli važiuoti, nes viskas, ko reikia geram vakarėliui gryname ore, yra už jūsų namų lango, ant patogių jūsų lauko baldų terasoje?

Mes esame ne tik lauko baldų, bet ir smagių pasibuvimų terasoje ekspertės, tad mielai pasidalinsime keliais patarimais, kaip suorganizuoti šaunią šventę lauko terasoje arba balkone, kad visi jūsų draugai liktų patenkinti.

Gėlės eko sesės

1. Susitarti su kaimynais – tai pirmas ir pats svarbiausias žingsnis (nebent gyvenate vienkiemyje). Net jei neplanuojate rengti diskotekos, bendras žmonių šurmulys ir karts nuo karto suaidintis skardus juokas gali erzinti aplink gyvenančius žmones. Nuneškite kaimynams saldainių dėžutę, gėlių ar uogų iš savo daržo (toks kyšis – legalus) ir gražiai nusišypsoję pažadėkite, kad būsite suprantingi tada, kai jie patys organizuos šventę savo terasoje.

2. Suplanuokite biudžetą. Nuspręskite, kiek pinigų norite skirti vakarėliui. Jei biudžetas minimalus, pasiūlykite draugams suneštinio vaišių stalo idėją, tegul kiekvienas atsineša užkandžių ir gėrimų pagal savo skonį ir fantaziją, tuomet jums nebereikės beveik niekuo rūpintis.

lauko baldai, vaišės terasoje, terasos vakarėlis

3. Nuspręskite, kuo vaišinsite svečius. Būdami šventės šeimininkais, turbūt norėsite savo svečiams paruošti kažką ypatingo. Jei lauko terasoje ar balkone turite kepsninę, net nesvarstydami pakurkite ją. Jei kepsninės neturite, nieko tokio, ne ką prasčiau pasitarnaus sena gera draugė orkaitė. Puiki idėja yra kartu su draugais gamintis burgerius – ant lauko pietų stalo gražiai patiekite ingridientus: bandeles, iškeptą mėsą, sūrį, agurkėlius, padažus ir pan., o kiekvienas svečias tegul pats susidėlioja savo svajonių burgerį – ir atrakcija, ir skani vakarienė garantuota.

4. Sugalvokite, kaip išdėliosite lauko baldus. Jei planuojate laisvo stiliaus vakarėlį, lauko pietų stalas gali pasitarnauti kaip švediško stiliaus užkandžių stalas. Lauko pagalvių dėžė taip pat gali pasitarnauti, kaip papildomas staliukas. Jei svečių ateis daugiau nei turite lauko kėdžių, pagalvokite ir apie kitus terasos baldus. Kažkas galės atsisėsti į kabantį krėslą, kažkas įkris į sėdmaišį, kažkas susirangys ant lauko pagalvėlių.

laiko baldai, pietu stalas, aštuonios vietos

5. Baro zona. Šiltais vasaros vakarais visi tik ir svajoja apie gaivų gėrimą, tad siūlome terasoje arba balkone įrengti baro kampelį – ant nedidelio staliuko išrikiuoti talpas su gėrimais (nepamirškite ir vandens 🙂 ), o šalia padėti stiklinių, taurių bei šiaudelių. Garantuojame, šis kampelis taps lankomiausia vieta viso vakarėlio metu.

6. Kaip dekoruosite? Labai svarbus, viso vakarėlio nuotaiką įtakojantis dalykas yra dekoracijos. Žibintai ir girliandos yra nepakeičiami kiekvienos šventės elementai, sukuriantys festivalio nuotaiką, todėl būtinai pasitelkite juos. Modernų stilių mėgstantiems siūlome pagalvoti apie šviečiančius vazonus – tokiu dekoro elementu nustebinsite visus šventės dalyvius. Mes siūlome ir įvairiausių belaidžių šviestuvų, tad kviečiame pasidairyti net jei jūsų terasoje nėra elektros lizdo.

sviestuvas, saules bateriju sviestuvas, solar sviestuvas, belaidis, dovana

7. Neužmirškite uodų. Niekas nenori būti mirtinai sukandžiotas vabzdžių, tad, saugodami savo ir savo draugų nervus, įsigykite keletą uodus atbaidančių žvakių ir purškalų.

8. Sukurkite grojaraštį. Net jei ir neplanuojami šokiai, foninė muzika yra būtina detalė kiekvienam vakarėliui. Pagalvokite, kokia muzika keltų teigiamas emocijas visiems jūsų šventės dalyviams ir sukurkite grojaraštį pats arba pasitelkite Youtube arba Spotify programėles, kuriose yra grojaraščių, tinkančių kiekvienam muzikiniam skoniui.

9. Kaip užimsite vaikus? Jei vakarėlyje bus mažųjų dalyvių, reikia pagalvoti ir apie veiklas jiems. Jeigu Jūsų terasoje yra minkšti lauko baldai ar lauko kilimai, ant jų gali atsirasti piešimo kampelis – spalvinimo knygos ir flomasteriai. Jei turite daugiau erdvės, galima būtų įrengti pripučiamą baseiną, nedidelį batutą arba muilo burbulų pūtimo zoną. Juk visi žinome, kad pagrindinė gero vakarėlio paslaptis – rimtai užsiėmę vaikai.

Vaikai

Taigi, mielieji, čiupkit už šluotų ir marš į terasas ir balkonus – lai lauko baldai būna nuvalyti – daugiau jokių dulkių! O besitvarkydami mintyse sudarinėkite svečių sąrašą – metas surengti patį smagiausią vakarėlį!

P.S. Na, o kad nepadaryti rimtų vaišių pateikimo klaidų, būtinai prieš tai paskaitykite ir šį straipsnį:

5 patarimai, kurie išgelbės jūsų terasos vakarėlį nuo katastrofos

 

Su šiltais linkėjimais!

Eko sesės

 

 

Jūsų atsiliepimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *